Розмови про підтримку бізнес-ініціатив малозабезпечених сімей ведуться давно, і от нарешті можемо говорити про кроки в цьому напрямку, зроблені в юридичній площині – 21 квітня з’явилася Постанова КМУ №397, яка затверджує Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї.

Що робити малозабезпеченій сім’ї, яка хоче отримати державну фіндопомогу на свій бізнес

Документи для цього можуть бути подані двома способами: 

  • через центру зайнятості
  • через Єдиний державний веб-портал електронних послуг

Подаються:

  • заява про надання фінансової допомоги встановленої форми
  • довідка про відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством (не подається, якщо центром зайнятості за наявності технічної можливості відомості про особу отримано шляхом інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою МВС)
  • бізнес-план.

Також центр зайнятості самостійно дізнається про наявність або відсутність у заявника обтяжень рухомого та нерухомого майна.

Порядок прийняття рішень

Комісія вирішує питання надання фінансової допомоги за результатом розгляду бізнес-плану та документів. За згодою людини, що виявила бажання бути підприємцем, розгляд може бути проведений в її присутності. Результат роботи комісії фіксується протоколом.
Обставини у вигляді судимості чи боргів можуть не перешкодити позитивному рішенню про допомогу, пріоритет комісії у розгляді – саме бізнес-план та його потенціал.
Повідомлення про результат комісією рішення буде надіслано не пізніше ніж через 5 робочих днів після його прийняття.

Кроки у разі отримання допомоги

Потенційний підприємець, який отримав позитивне рішення, має 30 календарних днів з моменту отримання цієї новини для надання своїй ідеї юридичного статусу – протягом цього терміну він має створити юридичну особу або зареєструватися як ФОП згідно діючого законодавства.
Після цього з ним укладається угода встановленої форми для отримання допомоги – між підприємцем, регіональним центром зайнятості, центром зайнятості.
Щоквартально на засіданні комісії особи, які виявили бажання провадити підприємницьку діяльність та отримали заявлену допомогу, доповідають про розвиток своєї справи. Доповідачі визначаються комісією вибірково.

Затверджений порядок набирає чинності з 1 січня 2022 року.

Ваша юридична команда, Fidem Moris

Оцініть статтю, пліз
Малозабезпечені сім’ї зможуть отримати фінансову допомогу на відкриття бізнесу Питання “Як в Україні почати бізнес?”актуальне завжди. Питання “Як в Україні почати бізнес малозабезпеченій сім'ї?” - також дуже гостре. Зненацька у процесі пошуку стартового капіталу для бізнес-ідеї вирішила прийняти участь держава. Вирішила - та прийняла Постанову, що затверджує Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї.
5 1 5 2