image

Корпоративні спори

Продаж готових компаній Ліквідація підприємств Перевірка контрагента Договірне право Реєстрація торгової марки Ліцензування

Корпоративні спори

Корпоративний спір – спір, пов’язаний з питаннями створення компанії, її діяльністю, управлінням, припиненням діяльності.

Це те, від чого ніколи не можна зарікатися і те, що може трапитись в будь-якій компанії.

Корпоративний спір може бути між:

 • засновниками
 • юридичною особою і її засновником/засновниками
 • юридичною особою і його засновником, який вибув

Найдієвішим способом запобігання корпоративних конфліктів є корпоративний договір. Наприклад, в ньому ви можете передбачити умови, при яких засновник зобов’язаний буде продати або викупити частку в статутному капіталі.

Основні причини корпоративних спорів наступні:

 • спори, які виникають з прав на управління компанією
 • спори, які виникають з майнових прав учасників
 • спори, які виникають з прав на інформацію про діяльність компанії.

Корпоративний спір може виникнути на будь-якому підґрунті незалежно від того, наскільки хороші відносини між засновниками компанії. Розбіжності з приводу вектора економічного розвитку, кадрові питання, розподіл чистого прибутку на дивіденди або направлення його на розвиток компанії – причин може бути безліч. Найчастіше спір має місце між учасниками, які володіють рівними частками.

Вирішення корпоративних конфліктів

Перш ніж приступати безпосередньо до вирішення спору, наші юристи глибоко аналізують ситуацію, розбирають предмет спору, шукають прецеденти. Звичайно, обов’язково перевіряється статут та інші документи компанії в разі, якщо область спору регламентована ними.

Власне, методів вирішення корпоративних спорів є всього два:

 • Медіація – позасудовий спосіб вирішення спору за участю третьої нейтральної сторони – медіатора. Медіатор в даному випадку контролює процес примирення і допомагає сторонам розробити обопільно вигідне рішення.
 • Суд. Всі корпоративні спори знаходяться в юрисдикції господарських судів.

З кожним із цих методів ми можемо допомогти. 

Ми завжди будемо стояти на сторожі ваших інтересів і виберемо для вас оптимальну стратегію поведінки в ситуації, що склалася, і підкажемо, як максимально ефективно вирішити конфлікт.

Ви знаєте, куди дзвонити.


Оцініть послугу, пліз

У вас питання?
Потрібна порада юриста?

Давайте поговоримо

  У вас питання?
  Потрібна порада юриста?

  Давайте поговоримо