image
Самостійна реєстрація ТОВ в Україні: процедура у 2021 році

Господарські спори

Продаж готових компаній Ліквідація підприємств Перевірка контрагента Договірне право Реєстрація торгової марки Юридичні Адреси в Швейцарії Ліцензування

Вирішення господарських спорів в Києві

Аналіз ситуації та наявних документів
Формування правової позиції
Підготовка позову/відзив/відповіді на відзив/заперечення на відзив і супутніх документів
Подача в суд і відправлення копій матеріалів, поданих до суду опоненту
Захист правової позиції в судовому засіданні (при необхідності)
Вартість:
від 500 грн/год

Як то кажуть, якщо в бізнесі не було господарських спорів – це ще не бізнес. Майже кожна компанія за своє існування стикається з судовими спорами щодо своєї господарської діяльності, причому може бути в різний час то позивачем, то відповідачем.

Але боятися цього точно не варто.

Види господарських спорів

Згідно ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України), господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв’язку з вчиненням господарської діяльності.

Яким же чином відбувається підготовка до судового процесу?

Тут важливо зазначити, що є дві форми господарського судочинства:

  • Наказове діловодство

Ця форма застосовується для розгляду справ про стягнення невеликих грошових сум, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

  • Позовне діловодство. Його можна поділити на два підвиди:
  • Спрощене позовне діловодство

До такого підвиду відносяться справи з невеликою позовної сумою або які залежать від предмета спору. В даному випадку справа розглядається без виклику сторін до суду, шляхом розгляду доказів, наданих сторонами.

Спрощене позовне діловодство застосовується до малозначних спорів.

  • Загальне позовне діловодство

У цьому випадку справа розглядається з викликом позивача і відповідача до суду.

Для початку наші юристи повністю проаналізують ситуацію і наявні у вас документи. Це той випадок, коли підготовка так само важлива, як і сам процес. Вивчивши всі обставини, документи, докази, вам необхідно спільно сформулювати юридичну позицію і стратегію – це саме те, на чому ви будете наполягати при розгляді справи в суді.

Після цього ми приступаємо до складання позовної заяви або відзиву на позов і підготовки доказової бази.

Важливо відзначити, що в господарському судочинстві найбільшу вагу мають письмові докази. Хоча у якості доказів можуть використовуватися показання свідків (тільки в загальному позовному діловодстві), сила їх свідоцтва менше сили фактів, відображених у відповідних документах.

Якісно підготувавши позовну заяву (або відзив на позов) і всю доказову базу, можна нести все це до суду.  Тут ми обов’язково враховуємо всі нюанси з приводу подачі, відправлення копій матеріалів опонентові, завірення документів і безлічі іншого – так, справа може зупинитися через неправильне оформлення документів, в серіалах не брешуть (принаймні, щодо цього).

Досудове врегулювання спору

Не можна забувати і про досудове врегулювання спору.

Досудове врегулювання спору є не обов’язковою частиною, якщо інше не прописано в договорі або законі.

Серед найпоширеніших способів досудового врегулювання господарських спорів можна виділити претензію. Претензія це по суті лист вашому опоненту з вимогою виконання його зобов’язань без державного примусу.

Наступним за своєю популярністю способом досудового врегулювання спорів є медіація. Медіація – це спосіб альтернативного позасудового вирішення спору з залученням третьої сторони. Така третя сторона допомагає учасникам спору налагодити комунікацію і прийти до компромісного рішення.

Варіантів відстояти ваші інтереси багато. Головне – пам’ятайте, що ми завжди готові за них постояти.


У вас є питання?
Потрібна адвокатська порада?

Поговорімо?

    Є питання?
    Потрібна порада юриста?

    Поговорімо?

       
      Анастасія

      Привіт, Ваше запит є нашим головним пріоритетом.