image

Реєстрація торгової марки

Продаж готових компаній Ліквідація підприємств Перевірка контрагента Договірне право Реєстрація торгової марки Юридичні Адреси в Швейцарії Ліцензування

Реєстрація торгової марки (ТМ ™) в Україні

Підбір класів МКТП
Проведення експертизи знака для товарів і послуг
Підготовка пакету документів для подачі на реєстрацію ТМ
Подача документів на реєстрацію ТМ і контроль процесу реєстрації
Отримання свідоцтва на право на ТМ

Вартість реєстрації торговельної марки

Кінцевий розмір інвестиції складається з таких частин:

  1. Вартість юридичного супроводу Fidem Moris – від 3000 грн
  2. Експертиза ТМ перед подачею заяви – від 1000 грн
  3. Державні платежі – 4000 грн за подачу заяви в одному класі в чорно-білому форматі, 5500 грн – в кольоровому
  4. Збір за видачу свідоцтва на торговельну марку

Інтелектуальна власність – не порожній звук в Україні (навіть якщо на даний момент ви думаєте інакше). Якщо у вас є торгова марка, ви завжди можете відстояти свої права, якщо хтось вважає вашу ідею відмінною, а плагіат – нормальною справою. Fidem Moris швидко осадить запал плагіратора, але для цього ТМ повинна у вас як мінімум бути!

Як ми реєструємо торгову марку? Що для цього потрібно? 

По порядку.

Реєстрація торгової марки або знаку для товарів і послуг проходить в кілька етапів:

  1. Підбір класів для товарів і послуг

Товарів і послуг в світі безліч, і всі вони зібрані в Міжнародну класифікацію товарів і послуг (далі – МКТП). Це зроблено для того, щоб при реєстрації ТМ в різних країнах не виникало плутанини. Якщо бути точними: всього МКТП складається з 45 класів, їх можна поділити на товари (з 1 по 34) та послуги (з 35 по 45).

Ви докладно розповідаєте нашому юристу, чому присвячена ваша торгова марка – він каже: «Одна мить!» і з мільйонів класів товарів і послуг вибирає саме те, що вам необхідно (повірте, тут є свої тонкощі, кожен клас містить у собі сотні товарів і послуг).

Оскільки державний платіж за кожен клас МТКУ при реєстрації торгової марки становить мінімум 4000 грн, необхідно підійти до питання дуже уважно, щоб зареєструвати мінімальну кількість класів і при цьому максимально убезпечити свій бізнес від копіювання.

  1. Аналіз торгової марки, а також перевірка її на схожість і тотожність

На цьому етапі ми аналізуємо унікальність вашої торгової марки.

Цей етап є найважливішим у реєстрації торгової марки.

Чому? Тому що Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» говорить: не можуть бути зареєстровані такі знаки для товарів і послуг, які споживач може сплутати з раніше зареєстрованими торговими марками.

До того ж ретельним аналізом ми підстраховуємо вас від подальших претензій з боку власників схожих торгових марок, якщо раптом реєстрація все ж відбулася.

  1. Підготовка документів для реєстрації торгової марки

Для реєстрації торгової марки ми готуємо необхідний набір документів:

  • Заява

У заяві ми вказуємо дані заявника, перелік товарів і послуг, до якого буде прив’язана така торгова марка, зображення торгової марки та інші обов’язкові параметри.

  • Довіреність (за необхідності, наприклад, подачі від юридичної особи)
  1. Подача заяви з усіма доповненнями

Після подачі заяви настає довга низка експертиз. Ми, звичайно, контролюємо, прискорюємо як можемо, тримаємо руку на пульсі, вселяємо вам оптимізм.

  1. Формальна експертиза заяви на торгову марку. 

Це перевірка заяви на відповідність усім вимогам. Тут можна не хвилюватися – все зробили ми (погодьтеся, отримати відмову і пройти заново всі ці кола пекла через неправильно подану заяви було б прикро. А ще запитують, навіщо в світі потрібні юристи!)

  1. Експертиза заяви на ТМ по суті. 

Ця експертиза спрямована на перевірку того, чи не суперечить дане позначення публічному порядку, моральним принципам або принципам моралі.

  1. Видача свідоцтва на торгову марку

І ось нарешті ваша єдина в світі, унікальна, ексклюзивна торгова марка цілком і повністю ваша!

Проходження цих етапів займає в середньому 18 місяців, але якщо правильно вибудувати процеси (як це робимо ми) – є можливість прискорити цю процедуру до 6-8 місяців.

Передача прав на торгову марку

Можлива й інша ситуація. Наприклад, ви – власник впізнаваної ТМ і хочете передати право на її використання.

Легко! Для цього у вас є кілька варіантів передачі ваших виключних майнових прав на торговельну марку.

Для цього необхідно скласти і укласти будь-який з наступних договорів:

  • Договір про передачу права власності на торгову марку
  • Ліцензійний договір на використання ТМ

Ці договори відрізняються обсягом прав. У першому випадку передаються абсолютно всі майнові права на ТМ, у другому тільки можливість її використовувати.

Ліцензійні договори підлягають державній реєстрації тільки за бажанням і можуть бути платними і безкоштовними. Використання ТМ може бути обмежене в договорі по-різному, з найпоширеніших обмежень можна виділити територію використання (дії ліцензії), термін дії ліцензії, спосіб використання ТМ, обмеження за переліком товарів або послуг.

Якщо виділяти види ліцензій, то відповідно до законодавства, у нас є виключна, невиключна і одинична.

Виключна ліцензія – це ліцензія, видана єдиному ліцензіату. Така ліцензія забороняє ліцензіару використання такої ТМ в сфері позначень в договорі і видачу ліцензій іншим особам.

Невиключна не передбачає заборон на використання ліцензіаром такої ТМ і не містить обмеження щодо надання прав на використання ТМ іншим особам.

Одинична ліцензія передбачає обмеження лише на надання користування такою ТМ третім особам, але не забороняє використання самому ліцензіарові.

Договір про передачу права власності на таку торговельну марку підлягає обов’язковій державній реєстрації з подальшою зміною власника в державному реєстрі.

Такі справи. Додати нічого. Приходьте швидше, реєструйте свої торгові марки. Чекаємо.

У вас є питання?
Потрібна адвокатська порада?

Поговорімо?

    Є питання?
    Потрібна порада юриста?

    Поговорімо?

       
      Анастасія

      Привіт, Ваше запит є нашим головним пріоритетом.