image

Справи про адміністративні правопорушення

Продаж готових компаній Ліквідація підприємств Перевірка контрагента Договірне право Реєстрація торгової марки Юридичні Адреси в Швейцарії Ліцензування

Справи про адмін правопорушення

Давайте розберемося, що ж таке адміністративне правопорушення і яку відповідальність воно за собою тягне.

Виходячи з ст. 9 Кодексу про адміністративні правопорушення України адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія, яка посягає на громадський порядок, власність (приватну, комунальну чи державну), права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку передбачена адміністративна відповідальність.

Статтею 12 того ж кодексу передбачено, що така відповідальність настає з 16 років.

Не варто забувати, що відповідальність за адміністративне правопорушення може наступати як при наявності умислу з боку правопорушника так і за його відсутності.

Розповсюдженою ситуацією є випадки, коли особа може вчинити адміністративний проступок просто через незнання, особливо при здійсненні своєї господарської діяльності. Прикладом є порушення в сфері охорони праці або ж протипожежної безпеки, сплати податків і подання звітності.

Найпоширенішими адміністративними правопорушеннями є:

– справи про порушення ПДР;

– штрафи за результатами перевірок державних органів (зокрема податкової служби та державної служби з питань праці);

– справи про корупційні правопорушення;

– розпивання спиртних напоїв або куріння в громадському місці.

Найчастіше, обмежується така відповідальність штрафом, але можливі також громадські роботи, виправні роботи або адміністративний арешт, як крайній захід.

Розмір штрафів може диференціюватися від мізерних 51 грн. і досягати декількох мільйонів. Але незалежно від суми штрафу ігнорувати справу про адміністративне правопорушення не варто. Не надавши належної уваги навіть дрібному правопорушенню та накладеним на вас санкціям за його вчинення, ви можете накликати на себе ще більш серйозні проблеми, наприклад, у вигляді виконавчого провадження.

В кожному окремому випадку потрібно підбирати найоптимальніший варіант поведінки. Можливо сплата штрафу буде на багато більше безболісною або менш витратною ніж судовий процес.

Для вибору стратегії радимо звернутися до фахівця, що допоможе вам заощадити не тільки час, а й гроші.

В спектр наших послуг входить:

– консультація;

– складання процесуальних документів;

– представлення ваших інтересів в суді.


У вас є питання?
Потрібна адвокатська порада?

Поговорімо?

    Є питання?
    Потрібна порада юриста?

    Поговорімо?

       
      Анастасія

      Привіт, Ваше запит є нашим головним пріоритетом.