image
Самостійна реєстрація ТОВ в Україні: процедура у 2021 році

Адміністративне оскарження

Продаж готових компаній Ліквідація підприємств Перевірка контрагента Договірне право Реєстрація торгової марки Юридичні Адреси в Швейцарії Ліцензування

Адміністративне оскарження Київ

Аналіз предмета спору
Визначення перспектив адміністративного оскарження
Формування стратегії захисту платника податків
Підготовка доказової бази і написання скарги
Подача скарги до вищестоящого органу податкової служби
Вартість  від 5000 грн.

У житті трапляється так, що ви не згодні. Не згодні з погодою, курсом долара, сезонністю продажів. Але це залишається тільки прийняти. А от у випадку, коли ви не згодні з рішеннями податкової служби або ж з актами перевірки – чинним законодавством України передбачена можливість адміністративного оскарження такого рішення.

Адміністративне оскарження – один із способів захисту інтересів платника податків.

Саме адміністративне оскарження має ряд переваг перед судовим, і в той же час не виключає можливості в подальшому звернутися до суду за захистом своїх прав. Переваги наступні:

  • Відсутність витрат зі сплати судового збору
  • Вірогідність швидшого вирішення податкового спору, ніж в судовому порядку
  • Можливість відстрочити виконання податкових зобов’язань або ж їх повного скасування.

І якщо ви вирішили захистити свої права саме за допомогою адміністративного оскарження, благаємо, не робіть цього самі, це не так просто, як здається на перший погляд. Зверніться до юристів (чому б не до нас?) Тому що ми знаємо все про такі речі, як…

Порядок адміністративного оскарження.

В цілому процедуру адміністративного оскарження можна поділити на такі етапи:

  1. Для початку потрібно визначитися з доказовою базою, яка буде передана в вищестоящий орган для проведення адміністративного оскарження постанови або ж рішення органу податкової служби. Тут ми вивчаємо всі ввідні і вибираємо оптимальну стратегію захисту ваших інтересів (звучить просто, але це досить глибока і вдумлива робота, що вимагає серйозного аналізу).
  2. Потім ми складаємо (з урахуванням всіх правил!) скаргу на рішення податкової служби та подаємо її в вищестоящий орган (доказову базу, звичайно, докладаємо)
  3. Очікуємо рішення за поданою скаргою в процедурі адміністративного оскарження.

У випадку, якщо вищестоящий орган державної податкової служби прийняв рішення за адміністративним оскарженням не на користь платника податків – є можливість подальшого оскарження до суду, як до найвищої і останньої інстанції для адміністративного оскарження рішень податкової служби.

Терміни адміністративного оскарження.

Податковим кодексом України встановлено термін в розгляді скарги – 20 календарних днів. Однак слід зауважити, що зазначений термін може бути продовжений до 60 календарних днів рішенням керівника органу, який розглядає скаргу у справі адміністративного оскарження органу податкової служби, про що платник податків повинен бути проінформований протягом початкових 20 календарних днів з моменту початку розгляду скарги.

Важливо: терміни не можуть перевищувати зазначені вище. У разі якщо платник податків в зазначений термін не отримав повідомлення про розгляд своєї скарги (або ж продовження термінів розгляду) – скарга на рішення податкового органу вважається задоволеною повністю.

Однак у такій швидкості є і друга сторона медалі: можливість адміністративного оскарження є тільки протягом 10 днів з моменту отримання рішення, яке планується оскаржити.

Пропускати зазначені терміни не можна, в іншому випадку вам не допоможемо навіть ми. Тому якщо ви збираєтеся звернутися за консультацією – рекомендуємо не затягувати, нашим юристам потрібен час на складання правильної стратегії вашого захисту.

Якщо ж адміністративне оскарження не принесло бажаного результату, пам’ятайте, що у вас є ще 6 місяців, протягом яких ви можете звернутися в суд і оскаржити рішення податкової служби (саме так говорить Кодекс адміністративного судочинства).

Також важливо знати, що закон не забороняє використовувати всі засоби для доведення своєї правоти, тому ви цілком можете спочатку вдатися до процедури адміністративного оскарження, а після, в разі необхідності – звернутися до суду. Так що ми в будь-якому випадку знайдемо для вас рішення, ще й підкажемо законодавчі лазівки, якщо вам вони потрібні.

Та й в принципі – з нами немає неможливого. Майже. В рамках правових полів.


У вас є питання?
Потрібна адвокатська порада?

Поговорімо?

    Є питання?
    Потрібна порада юриста?

    Поговорімо?

       
      Анастасія

      Привіт, Ваше запит є нашим головним пріоритетом.