image

Припинення діяльності ФОП

Продаж готових компаній Ліквідація підприємств Перевірка контрагента Договірне право Реєстрація торгової марки Юридичні Адреси в Швейцарії Ліцензування

Припинення підприємницької діяльності (ліквідація ФОП)

Подача заяви про закриття ФОП державному реєстратору
Подача заяв про перевірку діяльності ФОП в органи податкової служби
Проходження перевірки діяльності ФОП податкової служби
Закриття рахунків ФОП в банках
Здача ліцензій ФОП (при необхідності)
Зняття з реєстрації РРО (при необхідності)
Вартість:
від 2500 грн.

Як закрити ФОП

Ліквідація ФОП – словосполучення, яке може злякати, але ні, мова йде не про фізичне усунення підприємця, а всього лише про припинення підприємницької діяльності. Ліквідація – це процес, якому необхідно приділити достатньо уваги, щоб потім не шукати вирішення інших проблем (оскарження податкових нарахувань на нібито закрите ФОП і тому подібних неприємних сюрпризів). 

Важливо знати, що якщо раніше можна було просто «призупинити» підприємницьку діяльність і здавати звіти один раз на рік, то зараз такої можливості немає – відповідно до чинного законодавства, навіть фізичні особи-підприємці, які не працюють, але зареєстровані, повинні щомісячно оплачувати ЄСВ. 

Тому, якщо в осяжному майбутньому (до 3-х місяців) ви не плануєте відновлювати підприємницьку діяльність, є сенс провести державну реєстрацію ліквідації ФОП.

Порядок закриття ІП

На даний момент законодавство допускає так звану «спрощену ліквідацію». Ця процедура передбачає подачу заяви про припинення підприємницької діяльності державному реєстратору. Реєстратор приймає цю заяву і, за відсутності причин для відмови в проведенні реєстраційної дії, вносить до ЄДР запис про припинення підприємницької діяльності.

Нарахування податків припиняється в момент внесення такого запису Але протягом 3-х років з моменту припинення підприємницької діяльності податкові органи мають право провести перевірку і за результатами перевірки нарахувати або податкові зобов’язання, або штрафні санкції.

У будь-якому випадку, ми рекомендуємо перевірити, чи немає на момент припинення підприємницької діяльності невиконаних зобов’язань перед фіскальними органами (неоплачених податків, штрафних санкцій тощо) 

Також остаточний успіх заходів з ліквідації ФОП багато в чому залежить від того, наскільки якісно велася бухгалтерія під час ведення підприємницької діяльності – чи є первинна бухгалтерська документація, чи заповнювалась книга доходів і витрат, чи є виписки з банківського рахунку і т.д.

Для того, щоб три роки не відчувати себе некомфортно, чекаючи на перевірку ФОП, є можливість ініціювати її самому підприємцю, подавши відповідну заяву до податкової служби та в пенсійний фонд.

В такому випадку податківці і пенсійний фонд призначають ліквідаційну перевірку діяльності ФОП. Перевіряється правильність нарахування і сплати податків та ЄСВ, коректність податкової звітності, ведення первинної бухгалтерської документації. У разі, якщо в діяльності використовувався касовий апарат, здійснюється перевірка коректності його використання. Якщо в процесі діяльності використовувався найманий персонал, здійснюється перевірка правильності оформлення, нарахування заробітної плати, сплати всіх «зарплатних» податків і зборів.

У процесі перевірки може виникнути необхідність відновити бухгалтерську документацію, дозаповнити або заповнити повністю книгу обліку доходів і витрат, виконати інші дії, необхідні для успішного її проходження.

Звичайно, все це зручніше і безпечніше робити разом з професіоналами, які точно знають, які документи і в який термін потрібно подавати, візьмуть на себе всі питання спілкування з контролюючими органами і успішно завершать в обумовлений термін процедуру ліквідації. Ми ні на що не натякаємо, але з ким ще проводити ліквідацію ФОП, як ні з Fidem Moris.

Перелік документів для ліквідації ФОП

Щоб ми могли провести ліквідацію ФОП максимально комфортно для вас, нам буде потрібно оформити довіреність на цю процедуру. Крім цього, вам потрібні паспорт та ІПН.

Спрощена ліквідація відбувається буквально за один робочий день. Якщо є необхідність проводити процедуру повністю, це може зайняти півроку-рік. Але в будь-якому випадку ми будемо поруч і підстрахуємо, як каже Брюс Вілліс в кожному своєму фільмі: «Це просто моя робота».


У вас є питання?
Потрібна адвокатська порада?

Поговорімо?

    Є питання?
    Потрібна порада юриста?

    Поговорімо?