image

Податкове право

Продаж готових компаній Ліквідація підприємств Перевірка контрагента Договірне право Реєстрація торгової марки Ліцензування

Податкова система України не є винятком. Вона знаходиться в постійному розвитку, і процес цей безпосередньо залежить від змін в країні. У зв’язку з цим все частіше виникають податкові спори між державою та платниками податків.

Податкові спори найчастіше виникають за таких факторів:

 • Податкове законодавство України являє собою величезний масив норм, які містять велику кількість «лазівок» як для контролюючих органів, так і для платників податків, що створює сприятливе підґрунтя для судових розглядів.
 • Неналежне виконання своїх посадових обов’язків чиновниками податкових органів призводить до виникнення такого явища, як податкові спори з приводу бездіяльності або неправомірних дій посадових осіб.
 • Правовідносини, що виникають при залученні платників податків до відповідальності за невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків по сплаті податків.

Податкові спори, їх кількість і специфіка постійно змінюються з наступних причин:

 • Змінюється процедура адміністрування податкової. При цьому те, що підноситься як реформування галузі і полегшення податкового тиску, дуже часто призводить, навпаки, до ускладнення податкової системи, і, як результат, до виникнення підстав для податкових спорів.
 • Специфіка і неоднозначна практика адміністративного (в рамках вищих податкових органів) оскарження рішень контролюючих органів призводить до виникнення великої кількості «необов’язкових» податкових спорів;
 • Формування «двоїстої» судової практики в податкових спорах, коли в аналогічних справах виносяться прямо протилежні рішення.

Часто, стикаючись з такою проблемою, кияни забивають в рядок пошуку “Податкові спори Київ” або “Податковий адвокат Київ” і знаходять часткове вирішення своїх проблем з податковою.

Юристи компанії “Fidem Moris” мають великий досвід комплексного супроводу податкових правовідносин, що, в тому числі, включає досвід успішного вирішення податкових спорів.

В Україні існує певна процедура, за якими розглядаються податкові спори.

Ця процедура включає в себе адміністративне оскарження рішень, дій або бездіяльності посадових осіб податкових органів, а також судове оскарження. При цьому, право на судовий захист прав передбачене Конституцією і не вимагає обов’язкового попереднього адміністративного оскарження.

У той же час, якщо платника податків не влаштують результати адміністративного оскарження, він має повне право звернутися до суду.

Незалежно від складності питання, в суді платнику податків обов’язково потрібен досвідчений адвокат з податкових спорів. Адже саме адвокат досконало знає встановлену в законодавстві процедуру судового розгляду податкових спорів, що дозволяє отримувати судові рішення в найбільш короткий термін і з позитивним для платника податків результатом.

Оцініть послугу, пліз

У вас питання?
Потрібна порада юриста?

Давайте поговоримо

  У вас питання?
  Потрібна порада юриста?

  Давайте поговоримо