image

Реєстрація акціонерних компаній

Продаж готових компаній Ліквідація підприємств Перевірка контрагента Договірне право Реєстрація торгової марки Юридичні Адреси в Швейцарії Ліцензування

Реєстрація акціонерних компаній в Україні

Розробка і оформлення протоколу загальних зборів акціонерів про створення АТ і супутніх документів для подачі в НКЦПФР
Подача документів в НКЦПФР
Підготовка та подача документів в Центральний депозитарій для присвоєння міжнародного ідентифікаційного номера (ISID)
Укладення договору з Центральним депозитарієм про емісію акцій
Підготовка та розробка статуту, звіту розміщення акцій, протоколів загальних зборів акціонерів
Державна реєстрація акціонерного товариства
Подання звіту про закрите розміщення акцій в НКЦПФР 
Отримання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій
Вартість:
від хххх грн.

Реєстрація акціонерного товариства (АТ, ПАТ, ПрАТ, ЗАТ) в Україні

Як бачите, процес реєстрації акціонерної компанії досить довгий і непростий. Але його недоліки з лишком окупають переваги АТ, а саме:

  • акціонерна компанія має можливість акумулювати великі обсяги грошових коштів
  • акціонерна компанія може залучати необмежену кількість акціонерів

Якщо в компанії багато засновників, зареєстрована акціонерна компанія є оптимальною і найбільш зручною формою для ведення бізнесу, в разі великої кількості засновників.

  • Учасник акціонерної компанії має більше свободи в управлінні своєю часткою, ніж в компанії будь-якої іншої форми реєстрації.

Це обумовлено як конкретним розподілом статутного капіталу на рівнозначні акції, так і відсутністю обов’язкової реєстрації купівлі/продажу акцій. Це зменшує бюрократичне навантаження і на власника акцій, і на саму компанію.

Але не тільки плюси є у акціонерних компаній. До умовних мінусів можна віднести:

  • певна складність в реєстрації акціонерного товариства, оформленні та здачі звітності – вас це не стосується за замовчуванням, у вас є Fidem Moris
  • високий поріг входу – законодавством передбачений мінімальний статутний капітал для реєстрації АТ, а саме – 1250 мінімальних зарплат на момент реєстрації.

Види акціонерних товариств

Відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства», розрізняють 2 види:

  • публічні акціонерні товариства (ПАТ), вони ж відкриті акціонерні товариства (ВАТ). В таких компаніях акціонери можуть відчужувати належні їм акції без згоди інших акціонерів товариства – передавати третім особам і розміщувати акції на фондових біржах.
  • приватні акціонерні товариства (ПрАТ) або закриті акціонерні товариства (ЗАТ) – у них акціонери не мають права здійснювати будь-які дії зі своїми акціями без дозволу інших акціонерів.
    При бажанні продати акції необхідно спочатку письмово повідомити про це всіх інших акціонерів, як і про кількість і ціну продаваних акцій. Протягом двох місяців (якщо інший строк не передбачений статутом ПрАТ) акціонери можуть заявити про своє переважне право викупити акції ЗАТ. Право переважного викупу не поширюється у випадках правонаступництва і спадкування.

Засновники при реєстрації самі вибирають який тип товариства їм обрати – ПАТ або ПрАТ. Змінити тип товариства можна прийняттям рішення Загальними зборами акціонерів.

Порядок створення акціонерного товариства

Процедура реєстрації акціонерної компанії – багатоетапна, тривала і вимагає юридичної кваліфікації. Ми сподіваємося, що, з огляду на кількість інстанцій, які потрібно пройти, кількість інвестицій і, відповідно, ступінь ризику, ви не будете робити цього самостійно.

Вам це і не потрібно, тому що ми готові взяти на себе спілкування з Національною комісією з цінних паперів, Національним депозитарієм, розробити статут, підготувати звіт про розміщення акцій, протоколи і врахувати ще тисячу тонкощів, щоб позбавити вас цього масштабного процесу. Все, що вам потрібно зробити – це звернутися до нас.


У вас є питання?
Потрібна адвокатська порада?

Поговорімо?

    Є питання?
    Потрібна порада юриста?

    Поговорімо?

       
      Анастасія

      Привіт, Ваше запит є нашим головним пріоритетом.