Дане питання регулюється ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Відповідно до ч. 3 цієї статті виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов’язані подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи заповнену реєстраційну картку про створення відокремленого підрозділу та рішення органу управління юридичної особи про створення відокремленого підрозділу. Тобто, державному реєстратору необхідно подати реєстраційну картку за формою № 5 та протокол загальних зборів юридичної особи, на яких вирішувалось питання про створення відокремленого підрозділу.

Згідно ч. 5 цієї статті якщо документи для включення до Єдиного державного реєстру відомостей про відокремлені підрозділи юридичної особи подаються особою, уповноваженою виконавчим органом юридичної особи, державному реєстратору додатково пред’являються паспорт та документ, що засвідчує її повноваження (довіреність).

Відповідно до ч. 9 цієї статті державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які передбачені частиною третьою цієї статті, без розгляду зобов’язаний протягом двох робочих днів з дати надходження цих документів долучити їх до реєстраційної справи даної юридичної особи, внести відповідний запис до Єдиного державного реєстру та передати відповідні відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування за місцезнаходженням юридичної особи та за місцезнаходженням відокремленого підрозділу.

Таким чином, для реєстрації, для оформлення довідки з ЄДРПОУ, отримання дозволу на виготовлення печатки відокремленого підрозділу необхідна наступна інформація та документи:

  • протокол товариства про створення філії;
  • положення про філію, засвідчене підписом керівника та печаткою юридичної особи –засновника філії (3 екземпляри);
  • дані про адресу філії (при цьому, обов’язково необхідно вказати район міста);
  • дані про керівника філії (паспортні дані, місце проживання, ідентифікаційний номер);
  • дані про керівника юридичної особи – засновника філії;
  • нотаріально-посвідчена копія Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи – засновника філії;
  • копія довідки з ЄДРПОУ юридичної особи – засновника філії;
  • довіреність.
Оцініть статтю, пліз
Державна реєстрація відокремленого підрозділу юридичної особи Дане питання регулюється ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Відповідно до ч. 3 цієї статті виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов’язані подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи заповнену реєстраційну картку про створення відокремленого підрозділу та рішення органу […]
3 1 5 4