Орієнтовний час читання: 2 хвилини

У зв’язку з реєстрацією та публікацією наказу Міністертва фінансів України №163 від 19.03.2021 року (Далі – Наказ №163) набирає законної сили відкладена норма ЗУ “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” (далі – Закон про фінмоніторинг), котра зобовязує всі компанії: зареєстровані до набрання Наказом №163 законної сили оновити інформацію про кінцевих бенефеціарів і подати підтверджуючі документи.

Але давайте по порядку

Хто є кінцевим бенефіціаром?

Кінцевим бенефіціарним власником є людина, яка має прямий чи опосередкований вплив на юридичну особу в розмірі 25% чи більше.

З прямим впливом все досить просто, а ось з опосередкованим необхідно буде порахувати на скільки і через кого ви зможете вплинути. За такими підрахунками ви завжди можете звернутися до нас.

Найчастіше питання – скільки часу є для проведення такої процедури?

Для виконання вимог, передбачених розділом Х, а саме пунктом 4 вказаного закону передбачено, що юридичні особи, зареєстровані до набрання сили цим Законом, подають державному  реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, і структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання законної сили нормативно-правовим актом, котрим буде затверджена форма і зміст структури власності.

Враховуючи, що Наказ №163, котрий затверджує форму і зміст структури власності набирає законної сили з 11.07.2021, то для подачі такої інформації є час до 11.10.2021.

Які документи необхідно буде надати?

В залежності від вашої структури власності і особливостей кінцевих бенефіціарів необхідно буде подавати різні пакети документів, але в основному це будуть:

  • Структура власності, затверджена директором.
  • Нотаріально посвідчені копії паспортів фізичних осіб, котрі є кінцевими бенефіціарними власниками компанії.
  • Якщо ж між фізичними особами і юридичною особою, котра зареєстрована в Україні, є засновник – юридична особа, про яку відсутня інформація в українському реєстрі, то додатково необхідно надати виписку про її реєстрацію в іншій країні і документи, що підтверджують факт володіння ними фізичними особами, вказаними як кінцеві бенефіціари.
  • Реєстраційна заява.

Пакети документів можуть змінюватись в кожному випадку, тому рекомендуємо уважно поставитись до цього питання.

Що буде, якщо пропустити строк і не зробити цього?

Тут законодавець передбачив досить жорсткі заходи і застосовуватись вони будуть безпосередньо до керівника підприємства. Розмір штрафу за невнесення або несвоєчасне внесення інформації про кінцевих бенефіціарів складатиме від 17000 до 51000 грн (ч.6 ст. 166-11 Кодексу про адміністративні правопорушення України).

П.С.: Часу на актуалізацію інформації про бенефіціарів, а також на подання структури власності реєстратору буде достатньо, за умови, що ви будете турбуватися про це заздалегідь, як мінімум за місяць до закінчення строку. Головне в цьому питанні уважно ставитися до дрібниць і ретельно готувати документи.

Оцініть статтю, пліз
Актуалізація інформації про бенефіціарних власників У зв’язку з реєстрацією та публікацією наказу Міністертва фінансів України №163 від 19.03.2021 року (Далі – Наказ №163) набирає законної сили відкладена норма ЗУ “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” (далі – Закон про фінмоніторинг), котра зобовязує всі компанії: зареєстровані до набрання Наказом […]
5 1 5 3