Закон № 466 вносить зміни до Податкового кодексу – наприклад, в питанні застосування санкцій за незбереження первинних документів, бухгалтерської та статистичної звітності.

З набранням чинності Законом (з 23 травня 2020 року), якщо платник податків не забезпечує зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом термінів їх зберігання та/або ненадання контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) або їх копій при здійсненні податкового контролю, то це тягне за собою штраф у розмірі 1020 грн (раніше він становив рівно в два рази менше – 510 грн).
Якщо ці дії відбуваються повторно протягом року після застосування штрафу за таке ж порушення, платник податків отримує штраф 2040 грн (раніше – 1020 грн).

Терміни зберігання первинної документації

Вищевказані документи платник податків повинен зберігати протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, в якій ці документи використовувалися.
Для документів і інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням, термін зберігання становить 2555 днів.

У разі, якщо податкова звітність не подана, зазначені документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів – не менше 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).

Оцініть статтю, пліз