Ми вже писали про обов’язкове використання РРО та відповідальність за його відсутність. Але сам факт наявності фіскального чеку ще не є гарантією, що у вас не будет штрафу.

ДПС нагадує про Положення №13, яким встановлюються вимоги до форми і змісту фіскального чека та інших обов’язкових розрахункових документів.

Що неодмінно має бути у фіскальному чеку

До списку обов’язкових реквізитів належать:

  • назва та адреса господарської одиниці
  • назва та кількість товару, який реалізується
  • вартість проданого товару
  • код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством)
  • ставки та суми податку на додану вартість та акцизного податку.​

Якщо ви реалізуєте підакцизні товари та сплачуєте акцизний податок, фіскальний чек повинен містити окремим рядком літерне позначення, розмір ставки та загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва податку. А в тому випадку, якщо ви лише на початку створення компанії своєї мрії, обов’язково прочитайте статтю про реєстрація підприємства.

Що буде, якщо потрібних даних у чеку немає

У разі відсутності в документі будь-якого з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, чек не прийматиметься як розрахунковий. У такому разі підприємець заплатить штраф:

  • за порушення, вчинене вперше – 10% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг)
  • за кожне наступне вчинене порушення – 50% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг)
Оцініть статтю, пліз
Вимоги до фіскального чеку: що потрібно знати підприємцю? Ми вже писали про обов’язкове використання РРО та відповідальність за його відсутність. Але сам факт наявності фіскального чеку ще не є гарантією, що у вас не будет штрафу. ДПС нагадує про Положення №13, яким встановлюються вимоги до форми і змісту фіскального чека та інших обов’язкових розрахункових документів. Що неодмінно має бути у фіскальному чеку До […]
5 1 5 1