13 травня 2020 року був прийнятий Закон України № 592-IX “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо усунення дискримінації за колом платників” (далі Закон № 592). Він вносить зміни до Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” – відповідно, правила сплати ЄСВ зазнають змін.

У чому полягає нововведення

Якщо ФОП або особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, має також основне місце роботи, вона звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено за них страховий внесок. Розмір такого внеску повинен бути не менший за мінімальний.
Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску. А якщо вам цікава послуга юридична адреса для фоп , прочитайте про це на сайті.

При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Нововведення набирають чинності і з 1 січня 2021 року.

Оцініть статтю, пліз