9 грудня “Голос України” опублікував Закон № 1017-ІХ (проект № 4439-д), згідно якого обов’язкове  впровадження РРО відтерміновано до 1 січня 2022 року.
Нові терміни введення РРО стосуються ФОПів-єдинників II-IV групи, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2021 році – 1 320 000 грн). Вид діяльності не має значення.

Винятки з Закону

Але відтермінування стосується не всіх. Зокрема, винятком є бізнес у сферах, де існують високі ризики ухилення від сплати податків і для нього РРО вже є обов’язковим. До цих сфер належать:

  • реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту
  • реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення

А з 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для таких видів діяльності:

  • надання платних послуг у сфері охорони здоров’я
  • реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У більш ранній версії Закону ризикових видів діяльності було набагато більше, але тепер з нього виключені інтернет-торгівля, роздрібна торгівля вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичні агентства та операторів, готелів, реалізацію текстилю та продаж автозапчастин. Тепер, якщо обсяг доходу протягом року не перевищує 1 320 000 грн, ці види діяльності не зобов’язують використовувати РРО з 1 січня 2021.

Оцініть статтю, пліз