Постановою № 321 Кабмін затвердив «Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35¹ Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади».

Відтепер підприємець може за власним бажанням відкрити в Казначействі єдиний рахунок та сплачувати на нього податки та єдиний соціальній внесок. На думку ДПС, введення в дію єдиного рахунку спростить сплату податкових платежів та сприятиме зменшенню кількості помилково та/або надмірно сплачених грошових зобов’язань.

Які податки не можна сплатити на єдиний рахунок

Єдиний рахунок не використовується для сплати:

  • податків на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та етилового спирту (для цих податків працює спеціальна система електронного адміністрування)
  • частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об’єднаннями.

Як відкрити єдиний рахунок

Для того, щоб відкрити єдиний рахунок, платник податків має подати відповідне повідомлення до ДПС через свій електронний кабінет. ДПС в свою чергу на підставі цього повідомлення включає такого платника до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.  Також ви можете Зарегистрировать ООО ТОВ у нас.

Внесення в реєстр має відбутися не пізніше наступного робочого дня

Якщо платник повідомляє про відмову від використання єдиного рахунку, виключення його з реєстру відбувається 1 січня наступного календарного року (тобто року, що настає за тим, в якому було подано повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку).

Під час використання єдиного рахунку для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків і зборів, інших платежів, платник не має права сплачувати такі грошові зобов’язання на інші рахунки, відкриті Казначейством.

Контроль за виконанням правил користування єдиним рахунком покладений на ДПС.