Навіть якщо ви відчуваєте в собі потенціал Стіва Джобса, Уоррена Баффета і Річарда Бренсона разом узятих, то працювати без сплати податків ми все одно не рекомендуємо. І нагадати про відповідальність за незаконну діяльність хочеться не нам, а головному управління ДПС у Київській області.
Припустимо, ви займаєтеся бізнесом, не поставивши державу до відома, а держава взяла й дізналася.

Що вам загрожує?

А ось що. Якщо ви – фізична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність без державної реєстрації, то ви несете відповідальність:

  • за діяльність без державної реєстрації як ФОП або здійснення незалежної професійної діяльності без взяття на податковий облік – за це штрафують в розмірі 340 грн (п.117.1 ст.117 ПКУ)
  • за неподання податкової звітності за періоди здійснення такої діяльності – накладається штраф 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п.120.1 ст.120 ПКУ)
  • якщо контролюючий орган за результатами перевірки самостійно визначає суму податкового зобов’язання за відповідні звітні періоди – штраф становить 25% суми визначеного податкового зобов’язання, незалежно від того, платила така особа податок чи ні (ст.123 ПКУ)
  • здійснення господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачено законом, – штраф від однієї тисячі до двох тисяч НМДГ (від 17 000 грн до 34 000 грн), з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення або без конфіскації (ст. 164 КпАП)
  • дії, передбачені частиною першою ст. 164 КпАП, вчинені особою повторно протягом року або пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах (понад 17 000 грн), – штраф від двох тисяч до п’яти тисяч НМДГ (від 34 000 долл до 85 000 грн.) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення
  • неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, – попередження або штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.) ст. 164 прим. 1 КпАП.

Як ваші юристи ми не можемо не нагадати про те, що ми знаємо все про податки і оформленні бізнесу. І якщо вас лякає перспектива мати справу з державною системою, можете довірити це нам і йти далі підкорювати світ, а ми допоможемо вам вирішити будь які податкові суперечки (ні, це не реклама, просто прийшлося до слова).