Платники єдиного податку мають право перейти на новий режим податку – 2%, включаючи платників ПДВ.

Платники ПДВ, згідно з підпунктом 9.5 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ при умові, що операції з постачання товарів, робіт та послуг, здійснюється на митній території України. Отже застосовується ставка 2%, як у випадку 5% єдиного податку.

Для платники ПДВ, які використовують спец режим 2%, всі операції з реалізації товарів, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, вважаються такими, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, податкові накладні за такими операціями не складаються.

Режим податку 2% має тимчасовий характер, свідоцтво платника ПДВ не анулюється.

Якщо у платника ПДВ залишився податковий кредит з ПДВ (невикористаний), його можливо буде використати в першому звітному періоді після відміни воєнного положення, шляхом перенесення в декларацію відповідної суми.

Якщо платник ПДВ, використав податковий кредит з ПДВ за товари, роботи, послуги, які були реалізовані під час дії «ставки 2%», то в перший звітний період після відміни воєнного положення необхідно скласти зведену податкову накладну з відповідним нарахуванням податкових зобов’язань.

Для переходу на спец режим 2% необхідно подати заяву «Про застосування спрощеної системи оподаткування» №308 від 16.07.2019р. до 31 березня 2022 року.

 

Оцініть статтю, пліз
Новий режим податку 2% Платники єдиного податку мають право перейти на новий режим податку – 2%, включаючи платників ПДВ. Платники ПДВ, згідно з підпунктом 9.5 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ при умові, що операції з постачання товарів, робіт та послуг, здійснюється на митній території […]
5 1 5 3