Згідно з новою постановою Кабміну, з 9 жовтня отримати посвідку на тимчасове проживання стало набагато простіше.

Якщо ви є громадянином країни, де затверджений безвізовий порядок в’їзду в Україну і перебуваєте в нашій країні на законних підставах, то ви маєте право подати документи на оформлення посвідки на тимчасове проживання. І якщо раніше ви повинні були обов’язково виїхати за межі  України у зв’язку зі зміною мети в’їзду, то тепер цього робити не потрібно!

Особливо важливе це нововведення для громадян Республіки Білорусь, працевлаштованих в Україні, і членів їх сімей. Як відомо, у зв’язку з останніми політичними подіями в Україні зараз працює багато фахівців з Білорусі, зокрема, IT-сфери.

Новий порядок оформлення не стосується громадян держави, визнаної Верховною Радою країною-агресором.

Терміни подачі документів

Терміни не змінилися – пакет документів для оформлення тимчасового проживання без виїзду за межі України повинні бути подані не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення легального терміну перебування в країні.

Нововведення затверджені постановою № 933 “Про внесення змін до Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення посвідки на тимчасове проживання” Кабінету Міністрів, ініційованим Державною міграційною службою України.