У грудні 2020-го був прийнятий Закон № 1071-IX, який скасовує норму, яка не давала можливості органам державної влади під час карантину проводити планові перевірки у сфері господарської діяльності.

Види перевірок, на які скасовано мораторій

Закон № 1071-IX передбачає скасування мораторію на перевірки усіх органів держвлади, уповноважених на це законом.

Серед них:

  • Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  • Державна служба України з питань праці
  • Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
  • Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
  • Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками тощо.

За інформацією Інспекційного порталу, на 2021 рік плани річних перевірок затвердили 25 центральних органів виконавчої влади. Кожен з цих органів буде здійснювати заходи контролю відповідно до своєї сфери відання.

На окрему увагу заслуговують планові перевірки, які в цьому році вперше буде проводити Національний банк України щодо небанківських фінансових установ – адже у минулому році набрав чинності оновлений Закон № 361-IX від 28.04.2020 про фінансовий моніторинг, а з 1 липня 2020 року у небанківський фінансових установ з’явився новий регулятор – Національний банк України. Перевірки стосуватимуться дотримання правил фінансового моніторингу та відповідності компаній умовам ліцензування. Нацбанк оприлюднив план своєї роботи в цьому напрямку, але досі не затвердив нормативні акти, якими регулюватимуться правила проведення перевірок. Тож наразі діють положення, видані попереднім регулятором – Нацкомфінпослуг.