Державна податкова служба нагадує, що ФОП-платники єдиного податку можуть втратити можливість сплачувати єдиний податок і працювати на спрощеній системі оподаткування, якщо у них наявний податковий борг.

Щоб у ДПС був привід анулювати свідоцтво платника єдиного податку, перевірка повинна встановити факт наявності податкового боргу протягом двох кварталів поспіль – в останній день другого з двох послідовних кварталів.

Терміни сплати податків

Норми Податкового кодексу визначають термін сплати єдиного податку для підприємців першої та другої груп не пізніше 20 числа поточного місяця. У 2020 році терміни сплати єдиного податку встановлено на наступні дати: 20 березня, 17 квітня, 20 травня, 19 червня, 20 липня, 20 серпня, 18 вересня, 20 жовтня, 20 листопада і 18 грудня.

Для ФОП та юридичних осіб на спрощеній системі оподаткування третьої групи єдиного податку термін сплати настає через 50 днів після закінчення кожного кварталу в 2020 році: відповідно до 20 травня, до 19 серпня, до 19 листопада і до 19 лютого 2021 року.

Крім ризику втратити спрощеної системи оподаткування, прострочення сплати єдиного податку тягне за собою відповідальність згідно з Податковим кодексом – це штраф у розмірі 50% ставки єдиного податку кожного конкретного платника.