Фізичні особи-підприємці 1 та 2 груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку, зокрема, за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Обов’язковою умовою цього є зупинення діяльності та відсутність доходу. Якщо в період лікарняного на поточний рахунок надходять кошти, підприємець має надати документ, який підтверджує отримання коштів за товари чи послуги, надані до початку лікарняного або ж раніше був укладений договір, який передбачає передоплату.

Як сповістити податкову про тимчасову втрату працездатності

Дані про строки лікарняного подається до ДПС у заяві довільної форми  (п. 295.5 ст. 295, п.п. 298.3.2 ст. 298 Податкового кодексу). До заяви обов’язково додається копія листка непрацездатності. Звернутися до податкової та написати заяву необхідно одразу після закінчення лікарняного.

Якщо підприємець хворів 30 і більше календарних днів та при цьому хвороба розпочалась до 20 числа місяця та закінчилась у наступному(их) місяці(ях), то він звільняється від сплати єдиного податку лише за календарний(і) місяць(і) (в якому(их) почав хворіти (хворів)), а за наступний календарний місяць, в якому відповідно до листка непрацездатності хвороба закінчилась, сплачує єдиний податок відповідно до норм Кодексу.

Якщо ФОП сплатив авансом єдиний внесок за місяць, в якому він був на лікарняному, то ця сума згідно його заяви буде зарахована в рахунок майбутніх платежів з єдиного податку.

Оцініть статтю, пліз