У 2021 році українські ФОП заборгували державі ще 451 млн грн. Отже, загальна сума заборгованості зросла до 7,2 млрд грн, 2,4 з яких є загальнонаціональною заборгованістю.

Податковий борг ФОП

У чому причина?

Згідно з інформацією, наданою «Опендатабот», податкова заборгованість приватних підприємців України збільшується щорічно попри те, що деякі ФОП все ж виплачують частину своїх зобов’язань наприкінці кожного року. Так, у листопаді 2020 р. заборгованість, як і зараз, дорівнювала 7,2 млрд грн, але до лютого 2021 р. державі було виплачено понад 400 млн грн.

 

Хто найбільший боржник

Сьогодні податкові органи найбільше відчувають нестачу коштів від роздрібних торговців – 1,7 млрд грн. Далі йдуть оптові продавці, які заборгували казні 900 млн грн. На наступному місці великий борг – 487 млн грн – у складських ФОПів.

Податковий борг ФОП

ТОП підприємців, що заборгували державі

На сьогодні у лідерах за сумою накопиченого боргу є кілька ФОП. Найбільше винний державі Волчков Валерій Миколайович – 281 млн грн, що складає 4% загального боргу усіх українських приватних підприємців. На другій позиції Кіраковський Максим В’ячеславович – 99 млн грн. Наступну сходинку посідає Багрій Ігор Володимирович, борг якого – 81,5 млн грн.

 

Приблизно половина всіх ФОПів є боржниками

За відомостями, одержаними системою «Опендатабот», у лютому 2021 року заборгованість по ЄСВ мала місце приблизно у 325 тисяч ФОПів, що становить 42% від загальної кількості таких суб’єктів підприємницької діяльності в Україні. Сума боргу будь-якого з них у середньому дорівнювала 10-50 тис. грн. Загалом на цей час було зареєстровано 769 тисяч боржників. Загальна сума зобов’язань усіх юридичних осіб складала 21,6 млрд грн, з них 769 тисяч ФОПів заборгували 12,5 млрд грн.

 

Чи є сумлінні платники?

Протягом 2020 року фізичними особами-підприємцями було сплачено державі 52 мільярди гривень податків. Серед них більшість – це ті підприємці, у кого бізнес пов’язаний із торгівлею, IT-розробками, а також технічною, науковою або інформаційною сферами.

Лише частково податки сплачують приватні підприємці, зайняті у роздрібній та оптовій торгівлі. Загальна сума їхнього внеску в казну складає 11,6 млрд грн, що приблизно становить 14 тис. грн на рік від кожного такого ФОП. Серед усіх приватних осіб, що здійснюють підприємницьку діяльність, більшість сьогодні зайняті у торговельній сфері.

Оцініть статтю, пліз
Борг по податках приватних підприємців сьогодні становить 7,2 мільярда гривень У 2021 році українські ФОП заборгували державі ще 451 млн грн. Отже, загальна сума заборгованості зросла до 7,2 млрд грн, 2,4 з яких є загальнонаціональною заборгованістю. У чому причина? Згідно з інформацією, наданою «Опендатабот», податкова заборгованість приватних підприємців України збільшується щорічно попри те, що деякі ФОП все ж виплачують частину своїх зобов’язань наприкінці кожного року. […]
5 1 5 1