image
Юридична адреса в Києві Продаж готових компаній Ліквідація підприємств Договірне право Реєстрація торгової марки Ліцензування

Ліквідація підприємства

Підрахувати вартість ліквідації для вашої компанії, можна в меню нижче.

У випадках, коли ведення господарської діяльності компанії стає недоцільним, власникам компанії доводиться зіткнутися з питанням припинення діяльності юридичної особи або ліквідацією підприємства.

Одразу обмовимося, що відкрити компанію в Україні набагато простіше, швидше і дешевше, ніж закрити її. Сьогодні для відкриття компанії вам потрібен мінімум документів і лише кілька днів. Але при закритти ТОВ власникам бізнесу доводиться стикатися з усіма «принадами» бюрократії одразу. Це і заплутана процедура, і неоднозначні вимоги до документів, і невизначені терміни завершення.

Ми в Fidem Moris професійно займаємося питаннями закриття компаній вже більше 12 років, тому з радістю допоможемо вам підібрати правильне рішення і успішно реалізувати його.

1. Способи ліквідації юридичних осіб або «Як закрити ТОВ, ПП – Київ.»

На сьогодні існує кілька основних способів припинення юридичної особи.

Це може бути:

 • За рішенням власника
 • Банкрутство
 • Шляхом перетворення (в іншу організаційну форму)
 • Шляхом злиття або поглинання
 • За рішенням суду
 • Експрес ліквідація підприємства як альтернативний спосіб припинення діяльності компанії

Ми докладно зупинимося лише на найпопулярніших способах припинення діяльності компаній.

На сьогодні це:

– ліквідація за рішенням власника

– варіанти «експрес ліквідації»

У таблиці нижче ми описали їх суть і основні відмінності. Принципово власнику бізнесу потрібно прийняти рішення:

а) продати існуючу юридичну особу новим власникам (швидко і відносно недорого) або

б) закривати компанію повністю, з виключенням з Єдиного реєстру (дорого, але максимально надійно).

Спосіб Суть Плюси Мінуси
Продаж корпоративних прав громадянину України «Експрес ліквідація» Викуп 100% часток у статутному капіталі новим власником і заміна керівництва компанії громадянином України Оперативність (від 2- х робочих днів) Доступність (більш низька вартість порівняно з іншими способами) Менш безпечно, ніж інші способи (є ймовірність скасування цих дій)
Продаж корпоративних прав нерезиденту «Експрес ліквідація +» Викуп 100% часток у статутному капіталі новим власником і заміна керівництва компанії фізичною особою -нерезидентом України Надійність і Безпека (низька ймовірність скасування дій) Оперативність (від 5- ти робочих днів) Вартість вище, ніж у першого варіанта
Ліквідація юридичної особи з виключенням її з ЄДР «Ліквідація» Повне припинення існування юридичної особи за рішенням власника із внесенням відповідного запису до ЄДР Найбезпечніший спосіб (Неможливість будь-яких претензій з боку третіх осіб і контролюючих органів у зв’язку з повною ліквідацією юридичної особи). Кадрова документація здається в архів (співробітники оформлять всі необхідні документи) Досить висока вартість. мінімальний термін – 2 місяці

Яка процедура ліквідації ТОВ?

У разі продажу корпоративних прав та зміни керівника компанії (варіант Експрес ліквідація») засновнику компанії необхідно передати новому власнику 100% корпоративних прав і всю документацію за актом. Така угода оформляється нотаріально, а процес перереєстрації та зміни власників і керівництва в реєстрах зазвичай займає 2-3 робочих дні. При цьому можна змінити і назву компанії, і контактні дані, і юридичну адресу. Формально така юридична особа продовжує існувати, але вже з іншими засновниками і керівником.
Процедура повноцінного закриття ТОВ з виключенням з Єдиного реєстру (Варіант «Ліквідація») займає 2,5 місяці . При цьому, ми забезпечуємо відсутність претензій з боку органів державної податкової служби та органів пенсійного фонду. Здійснення перевірок діяльності юридичної особи в такому випадку не проводиться.
В результаті проведення процедури підприємство гарантовано буде виключено з ЄДР у повній відповідності до норм чинного законодавства, про що буде внесений відповідний запис до реєстру.

Вартість ліквідації підприємств в Києві

Для розрахунку вартості послуг з ліквідації юридичної особи скористайтеся калькулятором*:

Як ми працюємо?

Безкоштовна консультація Вибір оптимального рішення Підписання договору і передоплата
Реалізація рішення Передача документів і фінальний розрахунок Подальша підтримка

Приклади і шаблони документів для ліквідації підприємств

Форма 7 (заява на ліквідацію)
Рішення учасника про ліквідацію (Шаблон)
Лист до РДА
Довідка з архіву
Акт про приймання документів з кадрових питань

У вас питання?
Потрібна порада юриста?

Давайте поговоримо

  У вас питання?
  Потрібна порада юриста?

  Давайте поговоримо