Поточний рік відрізняється деякими змінами у податковому законодавстві. Тому у роботодавців виникає дедалі більше питань щодо коректної сплати податків за своїх штатних працівників. Як і раніше, із заробітної плати кожного робітника приватної чи державної компанії податкові органи призначають два утримання:

  • прибутковий податок (ПДФО);
  • військовий збір (ВЗ).

Ставки за цими податками у 2022 році не змінилися та становлять 18 та 1,5% відповідно.

Особливості розрахунку ПДФО

У 2022 році податок на доходи з фізичних осіб з мінімальної зарплати 6500 грн встановлено у розмірі 1170 грн. Але чи може він бути меншим за зазначену суму? Може, але тільки у тому випадку, якщо для такої зарплати призначено соціальну пільгу ПСП. Вона є фіксованою сумою, на яку може скорочуватися зарплата співробітника, при визначенні ПДФО. Тобто, у разі дії пільги прибутковий податок буде розрахований на суму заробітної плати за вирахуванням ПСП.

Таким чином, справа не стільки у кількості податків, скільки у їх величині. Здебільшого податкове навантаження конкретного працівника залежатиме від розміру податкової соціальної пільги.

Дія ПСП не поширюється на такі види доходів:

  • що не відносяться до заробітної плати;
  • дохід від підприємництва та інші матеріальні надходження самозайнятих осіб;
  • заробітну плату, яку працівник, що сплачує податок, отримує разом зі стипендією, а також фінансовим або майновим еквівалентом, що виділяється з держбюджету для учнів, аспірантів, студентів, військових, ординаторів та ад’юнктів.

Таким чином, якщо штатний співробітник будь-якої компанії також є ФОПом, то податкова соціальна пільга поширюватиметься виключно на його зарплату в організації.

Величина ПСП

Для заробітної плати працівників встановлюється різний розмір соціальної пільги:

  • 100% – обчислюється як 50% від величини прожиткового мінімуму для працездатних громадян;
  • 150% –  відповідає 75% від прожиткового мінімуму;
  • 200% – це 100% від прожиткового мінімуму.

 

При цьому сума прожиткового мінімуму для працездатних громадян на початок 2022 року становить 2481 грн.

Оцініть статтю, пліз
Скільки податків сплачує роботодавець за співробітника у 2022 році Поточний рік відрізняється деякими змінами у податковому законодавстві. Тому у роботодавців виникає дедалі більше питань щодо коректної сплати податків за своїх штатних працівників. Як і раніше, із заробітної плати кожного робітника приватної чи державної компанії податкові органи призначають два утримання: прибутковий податок (ПДФО); військовий збір (ВЗ). Ставки за цими податками у 2022 році не змінилися […]
5 1 5 1