Згідно Податкового кодексу України (п. 293.8), ставки єдиного податку, встановлені п. 293.3 – 293.5 ст. 293 ПКУ, застосовуються з урахуванням таких особливостей:

  • Платники єдиного податку I групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу в 1 мільйон гривень, з наступного календарного кварталу за заявою відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування або переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників другої або третьої групи. В такому випадку до суми перевищення застосовується ставка єдиного податку в розмірі 15%. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.
  • Платники єдиного податку II групи, які у звітному періоді перевищили періоді обсяг доходу 5 мільйонів гривень, в наступному податковому кварталі відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування або переходять на застосування ставки єдиного податку, актуальною для платників єдиного податку третьої групи.
  • До суми перевищення обов’язково застосовується ставка єдиного податку в розмірі 15%. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.​​​
  • Платники єдиного податку III групи (ФОП), які перевищили у податковому періоді обсяг доходу 7 мільйонів гривень, зобов’язані в наступному періоді перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. До суми перевищення застосовують ставку єдиного податку в розмірі 15%. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.