Бізнес в Україні найчастіше організовується у форматі товариства з обмеженою відповідальністю, яке має низку переваг і є повноцінною юридичною особою. Далі ми розповімо про плюси ТОВ і формальності процедури реєстрації.

Орієнтовний час читання: 4 хвилини

Коротко про ТОВ

Товариство з обмеженою відповідальністю – це юридична особа, яка веде певну діяльність. Його засновують фізичні особи, ФОП, громадські організації та навіть нерезиденти України. У такої організаційної форми є статутний капітал, який ділиться на частки між засновниками, при цьому їх відсоток визначається внутрішніми документами. Також співмірним є розмір відповідальності у рамках підприємства.

ТОВ варто реєструвати в тому випадку, якщо ви плануєте провадити роботу у форматі великих угод і залучати інвестиції для розвитку. Крім цього, певну діяльність можна здійснювати тільки з юридичною особою, до неї належить надання страхових і туристичних послуг.

Переваги ТОВ:

 • відсутність обмежень щодо статутного капіталу та кількості засновників;
 • підприємство не торкається особистого майна складу засновників;
 • відсутність обмежень за видом діяльності, що провадиться;
 • в однієї фізичної особи може бути кілька товариств з обмеженою відповідальністю.

Також засновники ТОВ захищені законодавством. Права учасників встановлено у нормативно-правових актах, зокрема щодо процедури виключення зі складу керівництва.

Покрокова процедура реєстрації

Ви можете відкрити ТОВ самостійно, не вдаючись до допомоги посередників. Але це комплексний процес, який складається з декількох етапів. У кожного є свої особливості, їх ми розглянемо далі.

Вибираємо основну інформацію

Для початку оберіть для компанії назву, при цьому вона не має збігатися з наявними варіантами, зареєстрованими в ЄДРПОУ. Обов’язково звіртеся з реєстром, щоб уникнути повторювань, а також не згадуйте назви органів влади й історичних найменувань, інакше отримаєте відмову від реєстратора.

Також в рамках реєстрації вибираються коди видів діяльності, відповідно до класифікатора КВЕД. ТОВ можна надати будь-яку кількість кодів різної спрямованості, але ви маєте обрати основну сферу роботи, яку буде вказано у виписці. Враховуйте, що у вас повинна бути ліцензія для деяких галузей, інакше працювати буде заборонено.

Оскільки закон не обмежує число видів діяльності, максимально продумайте джерела своїх доходів. Адже в разі, коли ви отримаєте прибуток від нецільової діяльності, його не буде зареєстровано у податковій декларації, відповідно, компанія стане платником податків з підвищеним ступенем ризику. Податкові перевірки призведуть до штрафів, якщо ви не подбаєте про внесення додаткового коду в реєстр.

Також опрацюйте наступні моменти:

 • Юридична адреса .Вам необхідно орендувати або придбати приміщення у власність, створивши там офіс ТОВ. У деяких випадках знадобиться послуга продажу юрадрес, що надає готове місцезнаходження для реєстрації. Адже в реєстрі не запитують угоди оренди та купівлі-продажу, але якщо контрагенти перевірять адресу, то можуть виявити її фіктивність.
 • Статутний капітал. Внесена засновниками сума формує “подушку безпеки”, котра забезпечує виплати за зобов’язаннями в разі несподіваного припинення діяльності. Сума капіталу не обмежена, тому ви можете внести навіть гривню, а також майно, якщо воно пройшло процедуру оцінювання.
 • Керівник. На цю посаду можна призначити будь-яку людину, якщо тільки у ТОВ немає вимог до ліцензування. Навіть сам засновник може стати керівником, але без обов’язкового працевлаштування, а також з додаванням факту до статуту підприємства.
 • Бухгалтерські послуги. Щоб керувати фінансовими справами компанії, вам потрібен свій бухгалтерський відділ або хоча б один фахівець. Також популярний аутсорсинг бухобліку, тобто передача даної діяльності до рук сторонніх фахівців.

Додатково оберіть корпоративні реквізити, зазвичай це електронна пошта та номер телефону. Краще не додавайте до їхнього переліку особисті контакти, адже в такому випадку ви ризикуєте отримувати купу спам-дзвінків. Але майте на увазі, що печатка ТОВ є необов’язковою з 2017 року, і для засвідчення документів можна використовувати підпис відповідальної людини.

Реєструємо компанію

Як тільки у вас готова вся вищеперелічена інформація, можна збирати документи для подання реєстратору. В необхідний перелік входять:

 • Статут юрособи. Вкажіть у ньому найменування компанії, керівні органи, а також опрацюйте порядок включення і виключення осіб зі складу засновників. Не завадить додати правила реорганізації та ліквідації підприємства, порядок зміни статутного капіталу ТОВ та іншу інформацію. Зробіть копію Статуту та завірте у нотаріуса, це потрібно для подачі реєстратору.
 • Протокол. Документ складається на установчих зборах і містить підписи всіх членів управління.
 • Заповнена картка за формою 2.
 • Рішення загальних зборів про реєстрацію ТОВ.
 • Витяг про реєстрацію нерезидента з реєстру (потрібна, якщо він є засновником).
 • Дані про бенефіціарів. Фактично це документ про реєстрацію нерезидента або нотаріально завірена копія паспорту фізичної особи.

Заздалегідь визначте систему оподаткування, на якій працюватимете. Спочатку компанії надається загальна система, але також ви можете вибрати єдиний податок або ПДВ, які мають свої переваги та недоліки. Наприклад, III група єдиного податку дозволяє працювати з будь-якими контрагентами, а ПДВ передбачає зниження витрат на бізнес завдяки податковому кредиту, включеному до ціни послуг і товарів.

Для реєстрації потрібно подати документи в тому регіоні, де прописаний засновник. При цьому державним реєстраторам не потрібно платити – вони все роблять без додаткових витрат. Середній термін тривалості процедури – 7 діб, при цьому строк затвердження ТОВ реєстратором становить не більше 3-4 днів.

Реєстрацію можна пройти й онлайн, для цього існує сервіс Міністерства юстиції. Але вам потрібен електронний цифровий підпис, без якого подати заявку реєстратору просто не вийде. Створіть особистий кабінет у сервісі, підготуйте заявку та документи, завірте їх підписом, а далі відправте пакет паперів для схвалення фахівцем.

Допомога при реєстрації ТОВ

У деяких ситуаціях засновнику не під силу підготувати пакет документів і провести всю процедуру. Тоді слід звернутися до спеціалізованої юридичної контори, яка реєструє компанії під ключ. Так ви уникаєте проблем і передаєте завдання до рук досвідчених фахівців, які проводять реєстрацію ТОВ без помилок.

Ви можете проконсультуватися про юридичні тонкощі реєстрації юрособи та отримати гарантію результату. У підсумку у вашому розпорядженні буде діюча компанія, котра має правильні коди та потрібний склад засновників, а також ви зможете починати роботу без зволікань і погоджень.

Оцініть статтю, пліз
Самостійна реєстрація ТОВ в Україні: процедура у 2021 році Бізнес в Україні найчастіше організовується у форматі товариства з обмеженою відповідальністю, яке має низку переваг і є повноцінною юридичною особою. Далі ми розповімо про плюси ТОВ і формальності процедури реєстрації. Коротко про ТОВ Товариство з обмеженою відповідальністю – це юридична особа, яка веде певну діяльність. Його засновують фізичні особи, ФОП, громадські організації та навіть нерезиденти […]
4.33 1 5 6