Державна податкова служба нагадує, що з 1 січня 2021 року для фізичних осіб – підприємців змінюється порядок ведення обліку доходів і витрат.

А конкретніше?

ФОП на загальній системі оподаткування та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність зобов’язані будуть вести облік доходів і витрат за встановленою формою, в тому числі через Електронний кабінет. Форма може бути і в паперовому, і/або електронному вигляді, типова форма такого обліку та порядок його ведення визначаються Мінфіном.
На сьогодні і до моменту затвердження нової форми залишається чинною діюча Книга обліку доходів і витрат.

ФОП-єдинники I і II груп та III без ПДВ зможуть вести облік шляхом помісячного відображення отриманих доходів у довільній формі, дозволений як паперовий, так і електронний вигляд.
ФОП-єдинники III групи з ПДВ зможуть вести облік у довільній формі як у паперовому, так і в електронному вигляді шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Якщо платник єдиного податку веде облік у довільній формі, то він може використовувати будь-який спосіб обліку доходів: паперовий зошит, журнал, електронна таблиця Excel. У тому числі можна продовжувати вести Книгу обліку доходів (платникам єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та

Книгу обліку доходів і витрат (платникам єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) за діючими на сьогодні формами.

Оцініть статтю, пліз